PŘEDSTAVUJEME SE

O naší škole potápění

Jmenuji se Tomáš Minařík a potápění mě provází celým životem. Už jako malý jsem byl v kontaktu s vodou a zajímal jsem se o dění pod vodou. S potápěním jsem začínal už jako malý kluk, kdy jsem s taťkou a mamkou šnorchloval, kde to šlo - písáky, přehrady, rybníky, atd. Mnohokrát jsem si pohrával s myšlenkou přístrojového potápění. Při pohledu na dokumenty z vodního prostředí jsem pak nemohl v noci ani spát a zdály se mi sny o potápění. Bohužel v té době nebylo potápění tak rozšířené a dostupné, jako je tomu dnes. S postupem věku jsem měl plno jiných zájmů a k přístrojovému potápění jsem se dostal díky kamarádům, kteří se do kurzu přihlásili dříve a o všem mi vyprávěli. Věděl jsem, že mě přístrojové potápění bude naplňovat a rozhodl jsem se koupit kompletní výstroj ještě před prvním ponorem v otevřené vodě.

Vše bylo tak, jak jsem očekával a potápění jsem prakticky propadl naplno. Každý možný volný čas jsem chtěl být pod vodou, pořád jsem naháněl někoho, kdo by se mnou šel pod vodu. Postupem času jsem získával nové kontakty a kamarády a potápění s partnerem "buddym" už nebyl problém - mohl jsem do vody prakticky kdykoliv.

Postupem času jsem však začal mít nutkání posunu, tak jak to v životě člověka většinou je a začal jsem postupně absolvovat další navazujícící kurzy potápění. Ještě v prvním roce, kdy jsem si udělal kurz Samostatného potápěče otevřených vod OWD (Open Water Diver), jsem absolvoval kurzy Pokročilého potápěče otevřených vod AOWD (Advance Open Water Diver) a kurz Nitrox. Díky těmto kurzům jsem si mohl užít dovolenou v Egyptě naplno. Mohl jsem jít do větší hloubky, což umožnuje právě kurz AOWD (OWD = max. 20m) a také mnoho dalších výhod spojených s těmito kurzy, např. noční potápění. Kurz Nitrox mi zase pomohl si dovolenou naplno užít, protože po této směsi je potápěč méně unavený zbytkovým dusíkem ve tkáních.

Dalším krokem pro mě bylo absolvování kurzu Potápěče záchranáře - Rescue diver, což byl pro mě podstatný článek, jak v dalším vývoji své potápěčské budoucnosti, tak i vlastní zodpovědnosti při případné nehodě. Tento kurz doporučuji všem, kdo se chce aktivně potápět, je totiž důležité nejen se umět dobře potápět, ale i znát postupy při záchraně a pomoci partnera či jiného potápěče (nemusí být využito znalostí a zkušeností z tohoto kurzu jen při potápění, ale i v běžném životě). Nedílnou součástí kurzu Potápěč záchranář je i kurz Poskytovatel kyslíku a kurz První pomoci - KPR.

Touha po dalším vzdělání, nových přátelích a dovednostech mě dostává do Jihlavy - srdce České potápěčské školy na kurz Instruktora OWD. Po úspěšném absolvování kurzu Vás nyní mohu zasvětit do krásného světa plného klidu, ticha, přátelství a pohody. Kompletní nabídku kurzů České potápěčské školy naleznete v kategorii Kurzy potápění.

Vaším prvním krůčkem "nového života" může být Ochutnávka potápění, kde se poprvé můžete nadechnout pod vodní hladinou a vyzkoušet, jaké to je. Dále pak můžete už absolvovat kurz Samostatný potápěč OWD.

Rozhodnutí je pouze na Vás :-)


Instruktor potápění AOWD

Pavel Minařík

"EUROPEAN DIVING SCHOOL" CZ116

ZKUŠENOSTI

OWD - 12.08.2011
AOWD - 10.10.2016
DIVE MASTER - 04.02.2017
INSTRUKTOR OWD - 06.08.2017
INSTRUKTOR AOWD - 11.10.2018

DOPLŇUJÍCÍ KURZY

DRY SUIT INSTRUCTOR, COMPRESSOR OPERATOR INSTRUCTOR, NITROX INSTRUCTOR, CPR+OXYGEN PROVIDER+AED INSTRUCTOR

Tel.: +420 777 741 498

Instruktor potápění AOWD

Tomáš Minařík

"EUROPEAN DIVING SCHOOL" CZ027

ZKUŠENOSTI

OWD - 05.05.2008
AOWD - 01.10.2008
DIVE MASTER - 14.12.2011
INSTRUKTOR OWD - 18.03.2012
INSTRUKTOR AOWD - 30.01.2016

DOPLŇUJÍCÍ KURZY

DRY SUIT INSTRUCTOR, NITROX INSTRUCTOR, CPR+OXYGEN PROVIDER+AED INSTRUCTOR

Email: tom@mydive.cz

Tel.: +420 776 243 397

Objednejte si naše služby

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.