Specializační kurzy

SPECIALIZACE POTÁPĚNÍ

VYBERTE SE KURZ PRO ROZŠÍŘENÍ VAŠÍ KVALIFIKACE POTÁPĚNÍ

Suchý oblek

Kurz potápění v suchém obleku ocení především potápěči v našich zeměpisných šířkách, jelikož je u nás téměř půl roku zima. Někteří potápěči se u nás již vůbec nepotápí bez suchého obleku, a to ani v létě, kdy je teplota vody pod 10-ti metry již kolem 8 stupňů.

V tomto kurzu se naučíte zvládat techniku potápění v suchém obleku, která se podstatně liší od potápění v obleku mokrém, který jste používali v základním kurzu. Kurz se skládá z teoretické přípravy a dvou ponorů v otevřené vodě.

Cena: 2 500 Kč

Při zakoupení suchého obleku prostřednictvím MYDIVE - kurz potápění v suchám obleku ZDARMA!


Vrakový potápěč

Jako vrakovým potápěčům se vám otevře nevídaná cesta k těmto podvodním skvostům ukrytým pod vodní hladinou. Na celém světě je tísíce potopených lodí a tento kurz vám umožní se za nimi vypravit.

Cena 1 500 Kč


Navigace

Tato specializace, která je povinná v kurzu "Pokročilý potápěč otevřených vod" vás seznámí s přírodní a kompasovou navigací ve vodním prostředí.

Naučí vás, jak se máte orientovat pod vodou, abyste se vždy bezpečně vrátili k místu výstupu nebo výlezu a nebo našli místo, které hledáte.

Cena: 2 000 Kč


Specialista na výstroj

Každý z vás bude chtít rozumět své vlastní výstroji a dřív nebo později ji bude chtít kontrolovat tak, jak to dělají opraváři v centrech potápění.

Pokud vám vaše výbava selže někde u vody, není nic lepšího, než vyřešit tuto situaci na místě, třeba za pomoci servisního kitu, který si s sebou vezete v kufříku s potápěčským nářadím.

Naučíte se rozmontovat některé části výstroje a odstranit některé závady, které nevyžadují odborný servis. Naučíte se poznat funkci složitějších částí vaší výbavy a poradit si s odstraněním její případné závady. Ale především precizní údržbu celé výstroje.

Cena: 1 500 Kč


Potápění v proudech

Tím, že se nám otevírají stále vzdálenější a exotické destinace po celém světě, se vám častěji může stát, že se ocitnete v proudech, které se se svou mohutností vyrovnají tekoucím řekám.

Většině potápěčů, kteří nebyli připraveni na toto setkání, proud předčasně ukončil ponor a nebo jim jej minimálně velmi znepříjemnil. Nemluvě o tom, že vám silný proud v některých případech znemožní potápění úplně a v několika případech si silný proud a nezkušenost vyžádala i to nejcenější - lidský život.

Naši instruktoři vás naučí, jak rozeznávat nebezpečí proudu, jak správně určit, kde se proudy dají očekávat a jak se na ně připravit. Pokud se dostanete do proudu, naučí vás se z něj co nejefektivněji dostat a nebo jim co nejlépe čelit.

Cena: 1 500 Kč


Potápění se žraloky

Snem většiny potápěčů je setkávat se pod vodou s těmi nejúchvatnějšími tvory, jakými jsou manty, velryby, murény a především žraloci.

Naši zkušení instruktoři vás naučí, jak se co nejlépe připravit na setkání s těmito živočichy a jak se chovat při jejich setkání, abyste si tuto chvíli co nejlépe užili.

Cena: individuální

Potápěč fotograf

Některým z vás už nebude stačit se jen dívat na všechnu tu krásu pod vodní hladinou, ale budete stále více toužit si tuto nádheru prohlédnout a podělit se s o ni i s vašimi přáteli.

Proto jsme pro vás připravili kurz podvodní fotografie, aby jste mohli vše, co se vám líbí zaznamenat.

V tomto kurzu vás naši profesionální fotografové naučí, jak pořizovat ty nejkvalitnější a nejkrásnější snímky.

Cena: 1 500 Kč


Potápěč kameraman

I tento kurz, stejně jako kurz fotograf, bude vyhledáván všemi potápěči, kteří si chtějí z kouzelného světa pod vodní hladinou odnést víc, než jen vzpomínku.

Naši profesionální kameramani vás naučí, jak obsluhovat podvodní kameru a poté i program na zpracování videa.

Vaše záběry budou úchvatné a s trochou štěstí třeba natočíte i neopakovatelné záběry z vodního světa.

Cena: 1 500 Kč


Noční potápění

I tato specializace patří mezi povinné v kurzu "Pokročilý potápěč otevřených vod". Budete se umět potápět v noci, kde často dochází ke ztrátě orientace a především viditelnost se často snižuje pouze na dosah vaší svítilny.

Naši instruktoři vás naučí se v tomto prostředí bezpečně pohybovat a zvládat jej. Odměnou vám bude noční svět, který je mnohem rozmanitější a hlavně rozdílný od potápění za denního světla.

Cena: 2 000 Kč


Potápění se skůtrem

Kdo by se nechtěl pohybovat bez většího úsilí kolem útesu nebo vraku, aby si ho mohl co nejvíce prohlédnout.

Naučíte se ovládat podvodní skůtr a všechny techniky s tím spojené.

Koupí skůtru se vám otevřou další možnosti v potápění a ty stojí rozhodně za to.

Cena: 1 500 Kč


Perfektní vyvážení

Být v každé chvíli dobře vyvážený a vznášet se v prostoru skoro bez pohybu, je nádherný pocit každého potápěče.

V tomto kurzu vás naučíme, jak za pomoci vašeho kompenzátoru, ale především i kontrolou dechu přivodit tento neutrální stav.

Cena: 1 500 Kč


Celoobličejová maska

Někteří z vás budou potřebovat používat celoobličejovou masku ať z důvodů zdravotních nebo pracovních.

Pro tyto zájemce máme připravený kurz, kde vás naučíme jak správně používat celoobličejovou masku a jak přizpůsobit vaše potápění a techniku této nové výstroji.

Cena: 1 500 Kč


Obsluha kompresoru

Tímto kurzem se z vás stanou platní pomocníci při plnění potápěčských lahví ve vašem klubu, či firmě.

Naučíme vás obsluhovat vysokotlaký kompresor určený pro plnění vzduchu pro potápěčské lahve, jeho údržbu a drobný servis.

Cena: 1 500 Kč

Online rezervace

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem