Samostatný potápěč ve volné vodě      OWD - OPEN WATER DIVE

SAMOSTATNÝ POTÁPĚČ OWD

V kurzu Samostatný potápěč OWD (Open Water Diver) se Vaše vědomosti, ale především praktické cvičení rozšíří za hranici potápění pod dozorem, a tak z vás tento kurz učiní nezávislé potápěče na přímém dozoru instruktora a Vy se můžete potápět volně se svým partnerem.

U kurzů OWD České potápěčské školy je součástí "Potápěče otevřených vod" i specializace "Potápění z lodě" a "Obsluha potápěčského počítače".

V ceně kurzu OWD je u nás jako bonus pro Vás specializace: "Potápění z lodě" a "Obsluha potápěčského počítače"


Cena: 9 200 Kč

Zde bychom Vás chtěli upozornit na na první pohled nižší ceny kurzů u jiných potápěčských škol. Pozor!!! Vždy si zjistěte, co vše je v konečné ceně zahrnuto. Může se totiž stát, že v průběhu kurzu zjistíte, co všechno musíte doplatit (studijní materiály, certifikace, mezinárodní karta, vypůjčení vybavení, plnění lahví, vstup na bazén, atd...). U nás máte vše zahrnuto v konečné ceně a nic víc dále doplácet nebudete. U nás je možné kurz pořídit i na splátky.

Co mohu po dokončení kurzu a kde mi certifikát uznají?

Kurz Samostatný potápěč Vás opravňuje k potápění s přístrojem na volné vodě až do hloubky 20m. Dále jste oprávněni k samostatnému potápění společně s potápěčem minimálně se stejnou kvalifikací, nebo vyšší. V doprovodu Dive Mastera je ovšem možné provádět ponory do max. hloubky až 30m. S mezinárodní, celosvětově uznávanou certifikací OWD Vás budou respektovat jako kvalifikované rekreační potápěče ve všech potápěčských centrech (divecentrech) po celém světě. Výukový systém je samozřejmě registrován MŠMT ČR a naši instruktoři prošli náročnými prověrkami.

Jaké předpoklady musím splňovat?

Není toho moc. Dnešní technika umožňuje téměř každému plavci, aby se stal potápěčem. Takže věk minimálně 10 let, dobrý zdravotní stav (lékařské potvrzení). Jde nám především o Vaši bezpečnost. Pro děti ve věku 10-15 let máme program Junior Open Water Diver - JOWD. Potápění až do 12m v doprovodu potápěče staršího 18 let. Základní kurz OWD je pro naprosté začátečníky v oblasti potápění a je zaměřen na zvýšení Vašich tělesných a duševních znalostí. Potápění je opravdu pro každého a není to jen sport pro profesionály s vytrénovanou postavou.

Za jak dlouho budu mít kurz hotový?

Začátečnický kurz OWD se skládá z 6 teoretických lekcí, 19 cvičení v bazénu a minimálně 4 - 5 ponorů na volné vodě. Teorii běžně zvládneme za 3 dvouhodinové přednášky. Nabízíme možnost i individuální dohody, kdy budete studovat samostudiem a následnou konzultací. Bazénové lekce jsou vždy na 2,5 hodiny po předešlé dohodě. Ponory na volné vodě provádíme na lomech po ČR, ale je možné se domluvit na dokončení např. v Chorvatsku. Všechny potřebné studijní materiály dostanete při zaplacení kurzu (na nulté hodině) a můžete se připravovat sami doma tak, jak Vám to bude nejlépe vyhovovat.

Co když mi to nepůjde, budu mít problémy?

Není se vůbec čeho obávat, žádný učený z nebe nespadl. U nás nedáváme certifikát za úplatu "neprodáváme kurzy", my se Vám budeme věnovat tak dlouho, dokud nebudete sami schopni potápění bezpečnou a pohodovou cestou, která bude plná zábavy. Když Vám něco nepůjde, neznamená to, že si budete muset něco připlácet, vše společně hlavně v klidu a bez stresu zvládneme. Potápění je někdy přirovnávané ke klidné procházce v parku a je potřeba ho tak opravdu chápat, nejdeme se pod vodu za něčím honit, nechodíme si rozhodně nic pod vodu dokazovat. Jdeme si pod vodu odpočinout, nabrat nové síly a provětrat hlavu stejně tak, jako při procházce např. v parku (žádný spěch, žádný stres, jen pohoda a klid). Především klademe velký důraz na bezpečnost a kvalitu výuky.

Neváhejte a zkuste to hned.

Tento kurz je možné také věnovat formou DÁRKOVÉHO POUKAZU. Poukaz je možné sestavit na přání dle Vašich potřeb, k jakékoliv slavnostní příležitosti.

Online rezervace

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.